İçerikler Güncellenecek...

REKLAM


SHAMBALA CLINIC
 

Estetik Cerrah Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu

1980  yılında doğan Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu, 2005 yılında Cerrahpaşa Tıp fakültesi İngilizce Tıp Programından mezun oldu. 2005-2011 yılları arasında Plastik Cerrahi Eğitimini Şişli Etfal Hastanesi Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde tamamlayan Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu, aynı klinikte mikrocerrahi ve el cerrahisi eğitimini de tamamladı. 2009 ocak-haziran aylarında California-LA’ da Fasyal Plastik Cerrahi-Enstitute of Facial Paralyses  Kliniğinde yüz estetiği üzerine   staj yaptı.  Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu tez konusunu mikrovasküler cerrahi alanında yapmıştır. 2011 yılından günümüze plastik rekonstruktif ve estetik cerrahi uzamanı olarak  çalışıyor. Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu Türk Plastik ve Reconstruktif Cerrahi Derneği üyesidir. Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu antiaging, medikal estetik ve estetik plastik cerrahi üzerine yerli ve yabancı kongreleri takip ederek bu alandaki bilgisini güncellemektedir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kırışıklıklar ve botox tedavileri ;

Botox özellikle göz çevresi kırışıklıklarının giderilip daha berrak daha fresh bir göz çevresi  etkisi oluşturabileceğimiz mucizevi bir ilaçtır. Amerikada ençok uygulanan cosmetik işlemdir. Doğru doz ve uygulama yapıldığında hastada maske yüz ve şaşkın yüz oluşturmaz. Botox ile doğal, berrak ve fresh bir yüz elde etmek mümkündür.

Gençlik aşıları ve kök hücre tedavileri son yıllarda gittikçe popülarite kazanan bir konudur.

Bu bir anlamda doku mühendisliği yada hücresel tedavi yöntemidir. Hastadan alınan kanın saflaştırılarak yada hastadan alınan bir deri parçasından üretilen kök hücrelerin tekrar aynı hastanın sorunlu alanlarında kullanılması , kişiye özgü  tedavileri gibi düşünülmelidir. Geleceğin cilt yenilenmesi yada gençlik uygulamaları olabilecek umut vadeden konulardır.

 

Yüzdeki hacim kayıpları ve yaşlanma etkisinin giderilmesinde dolgu uygulamaları ;

Dolgu uygulamaları yada hyaluronik asit uygulamaları yüzde oluşan hacim kayıplarını ve derin kırışıklıkların giderilmesinde  etkin bir yoldur. Dolgu uygulamaları ile yüzde elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, yanak oluğunun yok edilmesi, göz altı torbalarının azaltılması, dudak hacminin arttırılması, dudak üzerinde sigara kırışıklıklarının yok ediilmesi ve hyaluronik asidin yüzde, yüzü yoğun nemlendirmesi ile ilgili uygulamaları kullanılabilir. Hyaluronik asit uygulamaları geçicidir, yüzde uygulanan bu tip uygulamaların geçici olması gerektiğini düşünüyorum, kalıcı dolguları ve kalitesiz dolguları asla uygulamıyorum.

 

Cilt lekeleri ve sivilce izlerinin tedavi edilmesinde lazerlerin önemi ;

Lekeler … özellikle hamilelik maskeleri denilen hamilelik dönemlerinde oluşan ve sonrasında geçmeyen lekelenmeler için uygun tip lazer ile güzel sonuçlar almak mümkün.Sivilce izleri ve yara izlerinin yok edilmesi, yüz gençleştirmek artık özel tip lazerlerle mümkün.  

 

Bölgesel kilolar, selülit ve aşırı yağlanma problemleri ;

Sadece hamilelik ve hamilelik sonrası dönemde  değil  kadınların her yaş grubunda gözlenebilecek bir  problemdir. Bölgesel incelme konusunda bizim yapabileceklerimiz,  liposuction-laser lipoliz gibi uygulamalardan yağ yıkıcı – selülit tedavi edici mezoterapilere ve ameliyatsız sonuçlar sağlayan LPG ve lenf drenajı gibi uygulamalara kadar uzanan geniş  bir tedavi yelpazesi vardır.

 

Meme sarkmaları, memede şekil ve hacim bozuklukları ;

Değişen hormanlara bağlı olarak meme dokusu artar ve emzirme  sonuna kadar bu artmış meme dokusu devam eder. Emzirmenin bitmesiyle değişen hormonlar meme dokusunda hacim kaybı ve sarkmalar olarak karşımıza çıkar. Sarkmış ve küçülmüş göğüsler  için meme askılama ve dikleştirme ameliyatları uygulanabilir , bazı hastalara aynı seansta silikon implant yerleştirilerek  kaybolan meme hacmi ve şekli  yeniden  kazandırılır.

 

Karın  sarkmaları ve çatlaklar ;

Hamilelik sonrası karın bölgemizde hamilelik sürecinde çatlaklar oluşabilir bu çatlaklar özellikle göbek deliğimizin altından başlayıp kasıklarımıza uzanan çatlaklardır. Çatlak tedavileriyle ilgili kesin bir tedavi yöntemi yoktur fakat bazı lazerler (karbondioksit ) ve bazı radyofrekans yöntemleri bu çatlakların görünümünü azaltıp daha az görünür hale getirebilir. Eğer karın bölgesinde hamilelik sonrasında giderilmeyen bir sarkma varsa hastaya karın germe uygulanabilir hasta aynı anda bu çatlaklarından da kurtulmuş olur.

 

Prp ;

Prp uygulamasını estetik plastik cerrahi kullanımında özellikle yaşlanmaya bağlı cilt hasarının azaltılmasında ; leke ve kırışıklık tedavisinde, cilde canlı ve genç bir görünüm kazandırılmasında, güneş hasarına karşı cildimizi korumaya devam etmesi gibi bir çok açıdan kullanmaktayız.

 

Ultraformer ;

Yüksek  şiddetli fokuslanmış ultrasound teknolojisiyle, süperfisyal ve derin dermise (yüz cildi) ek olarak SMAS ‘ ı (yüzümüzü askılayan tabaka) üç katmanlı lifting etkisiyle etkili bir şekilde tedavi eder.

 

Küçük Cerrahi İşlemler ;

Cildimize yerleşen renkli nevüs , küçük varis tedavileri, yağ bezesi ve mekanik peeling ve kılcal varis tedavileri gibi küçük cerrahi işlemler , kliniğimizde yapılabilmektedir.

 

Boyun Germe ;

Boyun bölgesinde zamanla oluşan kırışıklıklar ve boyun cildinin hemen altındaki platizma denen kasın oluşturduğu çekintiler, boyun bölgesinde estetik olmayan bir görüntüye sebep olabilir.Yine bu bölgede bölgesel yağ birikimi ile çene hatlarının kaybolduğu görüntü estetik açıdan kişiyi mutsuz edebilir. Cerrahi boyun germe işlemi çoğunlukla yüz germe işlemine eklenen bir prosedürdür. Gıdı olarak tabir edilen çene altı bölgesinden sadece şikayeti olan hastalar bu bölgeye uygulanan enjeksiyonlarla yapılan lipoliz işleminden de kısmen fayda görebilirler.